A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ЗАКЛАД ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ "ЦЕНТР НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ, КРАЄЗНАВСТВА ТА ТУРИЗМУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ" НЕТІШИНСЬКА МІСЬКА РАДА

Профілактична бесіда з учнями старших класів «Щодо неформального молодіжного об’єднання ПВК «Редан»(Рьодан)

Дата: 15.03.2023 09:01
Кількість переглядів: 45

Профілактична бесіда з учнями старших класів

«Щодо неформального молодіжного об’єднання ПВК «Редан»(Рьодан)

 

 

Кілька днів тема російської субкультури, яка надзвичайно швидко поширилась в Україні, не виходить з уваги ЗМІ та соціальних мереж. Ужгород, Львів, Франківськ, Луцьк, Вінниця, Тернопіль, Житомир, Одеса, Полтава, Харків… Все це міста, де шириться суспільний переляк щодо проникнення «стихійної» російської молодіжної субкультури.
З новин і соцмереж можна скласти думку, що це бойова субкультура, яка концентрується в певний час у певному місці й б’є всіх підряд. Творча уява українців домальовує багато деталей. Про майже бойовиків московських приватних військових кампаній. А поради батькам від поліції України і, наприклад, Білорусі – ідентичні. І це насторожує більше, як явище самої субкультури – опозиційної до російського сьогодення.
Що взагалі відбувається? Десятки останніх років – ще з часів пізнього совка – в молодіжному, точніше юнацькому, середовищі живуть дві великі неформальні течії. Одна – хулігансько-бандитська. В совку це були банди «тусовок», які опісля трансформувались в гопників, а тепер в «офніків». Друга – умовно творчо-мистецька. Різного роду креативні неформали, типу субкультури «емо» (яскрава ознака – розмальовування волосся в рожевий колір). Перші люблять гуртуватись у бойові команди, сутички, агресію. Другі скоріше індивідуалісти, які теж гуртуються, але на інших засадах – загалом миролюбних. Всі ці образи дуже умовні, бо ці субкультури постійно трансформуються, розвиваються. Десь ідуть на спад, а десь динамізуються. Кілька років тому я був позитивно шокований, коли в київському метро побачив справжню групу панків. Думав, що ця культура вимерла, а тут на тобі – зачіски типу ірокезів, ланцюги й шкірянки… І все це молодь.
Що відбулось на росії і що призвело до масових арештів молоді поліцією? Сталась дуже цікава подія. Неформали-миролюби, яких гопники-офніки (скінхеди і т.д.) регулярно били при зустрічах через їхню інакшість, – збунтувались. Любителі японського аніме пішли шляхом свого образу із мультсеріалу «Мисливець x Мисливець». Мультяшне угрупування «Рьодан», а не «Редан» (росіяни в соцмережах не заморочуються ставити двокрапку над своїм «е») – стало прикладом.
Насамкінець щодо дітей. Порада батькам. Більший контроль в підлітковому віці автоматично асоціюється із репресіями й викликає переважно лише одну реакцію – «перехід у підпілля». Вивести зі стану, де створюється паралельний світ, законспірований від батьків, дуже важко. Особливо коли застосовують радикальні кроки. Вибудовувати потрібно довіру. І поступово, залучати дітей до реального соціального (суспільного) життя.
Мало хто з дітей – наприклад – відмовиться піти поплести маскувальну сітку, яка може врятувати життя захисникам на фронті. Тут важлива не лише сама сітка, а добре діло дитини. Відчуття причетності до нього. Далі важливо спілкуватись і соціалізувати дитину / дітей із волонтерськими ініціативами та організаціями. Поступово, невимушено. І коли у дитини – навіть давно відсепарованої від своїх однокласників та однолітків з вулиці – з’являться друзі / подруги соціально (суспільно) активні, з українськими демократичними цінностями, лише тоді можете бути загалом спокійні.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень