ЗАКЛАД ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ "ЦЕНТР НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ, КРАЄЗНАВСТВА ТА ТУРИЗМУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ" НЕТІШИНСЬКА МІСЬКА РАДА
» НОВИНИ
ЯК ЗНЯТИ ТРИВОЖНІСТЬ У ДІТЕЙ
1. Привчити дитину до навушників чи беруш для вушок. Страх - це природня захисна реакція на сигнал тривоги, який треба мінімалізувати: міцна шапочка і вата до вух знизять потужність звуку. При можливості закривайте вушка малечі ще і своїми руками. Так робили наші бабці в часи війни.
2. Важливо прив’язати навколо себе дитину або міцно притуляти до себе. Візьміть м’яку ковдру та замотайтеся разом з дитиною. Малеча не має відчувати, що вона сама, так вона автоматично регресує.
3. Намагайтеся контролювати власний стан. Дитина дуже сильно відчуває ваш стан і реагує на вашу реакцію. Тож, в складній ситуації починайте вібрувати голосом на будь-який звук А, О, У: максимально довгий видох із звуком на одному вдосі. Ця проста вправа забезпечить сірий шум, який автоматично заспокоює дитину.
4. Співайте колискові не дитині а собі, щоб сповільните серцебиття. Так дитина відчує, що ви спокійні та буде стабілізуватися сама.
5. Давайте пити водичку як тільки малеча починає плакати намастіть її губки якимось смаком (мед, джем і т.д.). Так дитина розсіює увагу та змінює стан.
6. Робіть якісь патерні, повторюючі рухи або починайте інтенсивно махати рукою чи головою. Це приверне увагу дитини до зовнішнього та відволіче від власної тривоги.
7. Важливо! Дітей до 2.8 років повинні стабілізувати дорослі, їх мозок ще не сформував систему саморегуляції. Істерика в малечі може призвести до негативних наслідків в організмі або тимчасового підвищення температури тіла. 8. У час спокою робіть з дитиною солені ванночки для ручок і ніжок. Просто пограйтесь - це знижує рівень стресу як у мами так і у дитини. Морська сіль допомагає знизити рівень стресу та тривоги.
9. У стресовий період організм кожної людини вимагає велику кількість магнію. Внесіть цей елемент у свій щоденний раціон як харчову добавку або їжте більше горіхів, бананів, бобових, броколі і т.д.
10. Якщо відчуваєте, що самостійно не здатні заспокоїти дитину, через власний стан, краще передайте її людині, яка у даний момент емоційно більш стабільна.
Сезон велоподорожей 2025 року в ЗПО ЦНПВКТУМ відкрито. Велопохід вихідного дня зібрав вихованців гуртка «Велосипедний туризм», керівник Віктор Гришанов. Сонячна, тепла, весняна погода, красиві краєвиди нетішинської землі, спокійний та вільний від машин маршрут, чудова весела компанія - все це сприяло подоланню відстані у 15 кілометрів. А смачнющі сердельки на вогнищі - це щось неймовірне. Запрошуємо до своєї команди охочих займатися велосипедним туризмом. Дякуємо #ЗСУ за можливість виховувати наших дітей в Україні! Дякуємо за життя!
Вітаємо Анну Чмелюк, вихованку гуртка «Юні екскурсоводи», керівник Катерина Федорчук, ЗПО ЦНПВКТУМ, яка посіла ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2024/2025 навчальному році (секція «Етнологія»). Зичимо талановитій юнці віри у власні сили, наукових успіхів і наснаги. Нехай завжди відкривається світ нових високих досягнень і перспектив. Пам’ятаємо і вивчаємо історію та культуру свого народу, уклінно дякуємо ЗСУ за цю можливість
Чи знаєте ви, що було в об’єктиві натураліста 2025 у вихованців еколого-натуралістичних гуртків ЗПО ЦНПВКТУМ? Відкриємо вам секрет. У об’єктив юних екологів потрапили куточки нетішинського краю з унікальною красою. Хто вперше побував у Нетішині, не приховує свого захоплення навколишньою природою, добрими та розумними людьми, які протягом багатьох століть борються за свою незалежність. Вдячні дітям та їх наставникам Аліні Білій,
Кінематограф ЗПО ЦНПВКТУМ продовжує виборювати ПЕРШІСТЬ у Всеукраїнському конкурсі документального аматорського кіно «Українська революція 1917-1921 років: ретроспективний погляд»
Вітаємо рій «Січовики», виховник Володимир Рудніцький, Куреню імені Сергія Карпенка, лауреата обласної онлайн гри-вікторини «Відун» Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у середній віковій категорії. Бажаємо успіхів у подальших іграх щодо вивчення історії України. Бережіть пам’ять народу про історичне минуле. Будьте вдячними тим, хто творить новітню історію України, відстоюючи свободу і незалежність.